PATATES DİYETİ NASIL YAPILIR

Diyet Nedir?

Diyet, bir kişinin günlük tüketmesi gereken ve sağlıklı yiyecekleri kapsayan bir beslenme türüdür. Bir diğer ifade ile belirli kurallar çerçevesinde belirlenen ve hangi yiyecekleri tüketip, hangilerini tüketmeyeceğimize karar verilen beslenme biçimidir. Diyet seçiminiz ile de belirlemiş olduğunuz kurallar içerisinde, yeni beslenme alışkanlıklarınızı oluşturmuş olursunuz.

Diyet yaparken bazı kurallara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunların başında sağlıklı bir şekilde olması gereken miktarda kilo verilmesi gelmektedir. Bunu yaparken de çok az yemek yemekten kaçınılmalı ve egzersiz yapmak ihmal edilmemelidir.

Sağlıklı ve Dengeli Bir Diyet

Sağlıklı ve dengeli bir diyet, sağlıklı bir şekilde beslenme rejimlerini sürdürmek, kiloyu sağlıklı, sürdürülebilir ve dengeli bir seviyede tutmak amacına dayanır. Sağlıklı ve kronik bir hastalığı olmayan kişiler ise uygulayacakları diyet için iyice araştırma yapmalı, düzenli ve olması gereken hızda ilerleyen diyetleri uygulamalıdır.

Patates Diyeti Nedir?

Uygulanan diyetin devamlı bir şekilde aynı ürünü tüketmesi esasına dayandırılması ile uygulanan diyetin adı o besinin ismini alır. Patates ile kilo vermek için uygulanan diyette patates tüketilerek uygulanan Patates diyeti gibi.

Peki, neden patates? Çünkü kilo vermenize yardımcı olan etkisi nedeni ile harika bir besin olan patates, zengin lif yapısı ve yağsız olma özelliği sayesinde sağlıklı bir şekilde vücut dengenizi sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca bağırsak temizleme ve vücudunuzdaki ödemlerin atılmasına yardımcı olan harika besin patates, sizlerin kolaylıkla tüketerek kilo vermenize yardımcı olur.

Hızlı bir şekilde kilo verilmesi tavsiye edilmemekle birlikte, mucize diyet olarak da adlandırılan patates diyeti ile 3 günde 5 kilo verebilirsiniz. Fit bir vücuda sahip olup, ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Yağ yakıcı özelliği ile ön plana çıkan diyette patates salatası kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca C vitamini, potasyum, lif gibi zengin ve önemli mineral ve vitaminlere sahip haşlanmış patates diyeti de sizler için alternatif bir diyet olarak uygulanabilecektir. Bu şekilde sağlıklı bir şekilde kilo vererek vitamin eksikliğinizi de önlemiş olursunuz.

Sizler de sağlıklı bir yaşam için İstanbul ilindeki diyetisyen firmaları arasında en güvenebileceğiniz yerlerden biri olan Merve Diyet Beslenme Danışma Merkezi ile görüşebilir ve bilgi alabilirsiniz.