/Bizi Tanıyın

Bizi Tanıyın

Bizi Tanıyın 2018-09-22T08:12:57+00:00

2015 yılının Aralık ayında Diyetisyen Merve Kalelioğlu Çiftçi tarafından kurulan Bahçeşehir Mervediyet Beslenme Danışma Merkezi hem bireylere hem kurumlara hizmet verirken aynı zamanda online diyet sistemi ile İstanbul dışından danışmanlık isteyen herkese hizmet vermektedir.

“Mervediyet “ Beslenme Tarzı Kişiye Özeldir“ vizyon ve misyon anlayışla yola çıkarak danışanlarına hizmet vermektedir. Yaşamın beslenmeyle iç içe olduğunu vurgular ve size özel yaşam tarzınızı yansıtan programlarla destek olur.

Mervediyet Ofis 1 - Bizi Tanıyın
Ofis Foto 1 - Bizi Tanıyın
Merve Kalelioglu Ciftci - Bizi Tanıyın

Fatma Merve Kalelioğlu Çiftçi
Diyetisyen 

linkedin logo - Bizi Tanıyıninstagram logo - Bizi Tanıyınfacebook logo - Bizi Tanıyın

2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun oldu. Üniversite eğitimi süresince, Hacettepe Üniversitesi Tip Fakültesi ve Çocuk Hastanesi`nde Beslenme Tedavi ve Enteral-Parenteral-Beslenme uygulamaları, Gülhane Askeri Tip Akademisinde(GATA) Diyet Polikliniğinde, Genel Cerrahi servisinde Beslenme Uygulamaları, Gazi Osman Paşa Üniversitesinde Diyet polikliniğinde ve klinik diyetisyenliği beslenme uygulamaları, Cevdet Aykan Hastanesinde Diyet Polikliniğinde Beslenme Uygulamaları, Kadın Doğum Polikliniğinde kadınlara yönelik beslenme uygulamaları, çeşitli Özel iyileştirme merkezlerinde menü planlama ve kişiye özel beslenme uygulamaları, çeşitli özel beslenme danışma merkezlerinde bireysel ve toplu beslenme eğitim uygulamaları, Atatürk Araştırma Hastanesinde Mutfak bölümünde menü planlama ve sağlık bilgisi uygulamaları, İBN-i Sina Hastanesinde Enteral-Parenteral-Beslenme uygulamaları, T.C Cumhurbaşkanlığı Köşk Mutfağı menü uygulamaları, çeşitli aile sağlığı merkezlerinde toplum bilinçlendirme ve bireysel beslenme uygulamaları, çeşitli eğitim kurumlarında, derneklerde ve kuruluşlarda gruplara yönelik sağlıklı beslenme üzerine seminer ve eğitim uygulamaları üzerine diyetisyen olarak çalışmalarda aktif rol almıştır.

Diyetin glisemik indeksinin beden kütle indeksi ve hastalıkları ile ilişkisi konulu tez çalışmasında, fiziksel aktivitenin sağlıklı yasam ve kilo kontrolü önemi, bitkisel steroller ve stanollerin sağlık üzerine etkileri, kardiovasküler hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde beslenmenin önemi, mide kanseri sonrası beslenme, tiroit rahatsızlıklarında beslenme, epilepsi hastalığında beslenme, karaciğer yağlanması ve beslenme, polistik over sendromu ve beslenme, diyabetik bireylerde karbonhidrat sayımı, okul cağı çocukların beslenmeleri ve basari ilişkileri konulu çalışmalarda bulunmuştur.

2012-2014 yılları arasında Medical Park Hastaneler grubunda poliklinik ve klinik diyetisyeni olarak çalıştı. 2014 -2017 yıllari arasinda Kalelioğlu Beslenme Danışmanlığı merkezini kurmuş olup, yönetici diyetisyen olarak gorev almistir.

Aktif olarak çeşitli okul, dernek, kuruluşlarda gruplara yönelik sağlıklı beslenme üzerine eğitim ve seminerler vermeye devam etmektedir. Gıda ve beslenme üzerine firmalara broşür ve web sitesi içeriği hazırlama üzerine danışmanlık yapmaktadir. Çeşitli kreş ve iş yerleri gibi kurumlara menü plalama danışmanlığı vermektedir. Çeşitli restoran ve cafelerin menü kalori belirleme danışmanlığı vermektedir. Ayrıca çeşitli dergi, gazete ve internet sitelerinde yazı yazmaktadır.

Merve Kalelioglu Ciftci 2015 Aralik ayında kurduğu İstanbul Bahçeşehir Merve Diyet Beslenme ve Danışmanlık Merkezi’nde Istanbul’daki danışanlarına ve dünyanın heryerine online danışmanlık vermeye devam etmektedir.

Katıldığı Seminer, Eğitim ve Kongreler

 • Ulusrararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi
 • Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi
 • Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi
 • Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu
 • Kardiyovaskülar Hastalıkların Önlenmesi ve Tedavisinde Beslenme Sempozyumu
 • Sağlık ve Hastalık Durumlerında Değişim/Porsiyon Uygulamalarındaki Güncel Yaklaşımları Sempozyumu
 • Hacettepe Beslenme Diyetetik Günleri III. Mezuniyet Sonrası Egitim Kursu
 • Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri V. Mezuniyet Sonrasi Egitim Kursu
 • Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri VI.Mezuniyet Sonrasi Egitim Kursu
 • ISO 22000:2005 Gida Güvenliği Yönetim Sistemi Temel, Dökümantasyon ve Iç Tetkik Kursu
 • Beslenme Durumunun Saptanması Kursu
 • Obezite Cerrahisi sonrası Beslenme Kursu
 • Onkoloji Diyetisyenliği Kursu
 • Besin Güvenliği Kursu
 • Karbonhidrat Sayımı Kursu
 • Besin Intolerans Saptama Kursu
İbrahim Ciftci - Bizi Tanıyın

İbrahim Çiftçi
Genel Müdür 

1989 yılında Osmaniye`de doğmuştur. 2012 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oluştur. 2014 yılında California Lutheran University`den MBA eğitimini tamamlamıştır. 2015-2017 yılları arasında FMCG sektöründe Ülker ve Nestle Türkiye’de çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Eylül 2017 itibariyle İstanbul Bahçeşehir Merve Diyet Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi ekibinde Genel Mudur olarak görev almaktadır.