Zayıflama Korseleri İşe Yarar Mı?

‘Her işin başı sağlık’, ‘Sağlığınız yerinde ise gerisinin önemi yok’ gibi içerisinde sağlık geçen cümleleri hayatımızın her alanında mutlaka duyarız. Peki, sağlığımızın öneminin bu kadar farkında olduğumuz halde neden iş realiteye geldiği zaman duyarsız davranır veya sağlığımızı kaybedince değerini daha fazla anlarız.

Sağlıklı olmanın, kolay kolay hastalıklara yakalanmamanın ve de kaliteli bir hayat yaşamanın temel taşlarından birisi yeteri kadar ve sağlıklı yiyecekler yemekten geçmektedir. Tabi bunların haricinde özellikle bayanların hamilelik sonrasında oluşan istenmeyen kiloları konusu ile karşılaştığımızda durum farklı bir hal almaktadır. Doğumdan hemen sonra kilo vermek veya daha zayıf gözükmek zayıflatan korse sayesinde mümkün hale getirilebilir. Bu aynı zamanda zayıflatan korse kullanan bayanları olduklarından daha az kilolu göstereceği için psikolojik olarak da olaya bir başlangıç sayılır. İstanbul Halkalı diyetisyen arayışıyla beslenme danışmanlık merkezimizi ziyaret eden danışanlarımıza genellikle hamilelik döneminde beslenme danışmanlığı sağlayarak kilo kontrollerini sağlamaktayız. Doğum sonrasında geldiler ise kilo kontrolünü sağlayarak sağlıklı bir emzirme süreci geçirirken aynı zamanda ideal kilolarına kavuşmalarını sağlıyoruz.

Zayıflatan korse denilince aklınıza tek bir çeşit korse gelmemelidir. Piyasada satılan farklı markalarda zayıflatan korse çeşitleri bulunmaktadır.
Hamilelik sonrası korse, zayıflatıcı korse, erkek korse, medikal korse, çelik korse gibi seçeneklerden oluşan bu ürünler için en önemli konulardan biri de fiyatı biraz fazla olsa da kalitesi onaylanmış ve test edilmiş markaların tercih edilmesidir.

Zayıflatan Korse Nasıl Kullanılır? Korse ile Kilo Verilebilir mi?

Zayıflatan korse günde en fazla sekiz saat olacak şekilde, gündüz saatlerinde kullanılır. Gece yatarken kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü kullanılan bölgede terlemeye sebebiyet verdiği için mantar oluşumuna neden olarak sağlıksız bir duruma yol açabilecektir. Gündüzleri kullanıldıktan sonra da, kullanılan bölge iyice temizlenmesini ve kurulanmasını müteakiben, kıyafet değiştirilerek kullanılmalıdır.

Bu şekilde kullanılan korseler de kısa sürede sonuç almaya başladığınızı görebilirsiniz. Özellikle bel bölgesinde bulunan, karın ve göbek yağlarını yok ettiğini ve zaman içerisinde zayıflamaya ve incelmeye başladığınızı görecek kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Son zamanlarda yapılan araştırmalar da, zayıflatan korse kullananların bu şekilde kilo verdiklerini ve inceldiklerini göstermektedir.

Zayıflatan korse kullananlar ile ilgili detaylı bilgiyi Merve Diyet Beslenme Danışma Merkezi ile görüşebilir ve uzman diyetisyenler yardımıyla diyet ve egzersiz programı katkısıyla çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.