Her Yeni bir yıl , eskilerde hoşumuza gitmeyenleri  bir kenara bırakıp , yeni umutlar , yeni hayaller ile başlangıçlar yapmak için bir fırsattır. Hayatımızda fazlalıklardan kurtulmak için yeni yıl yeni başlangıçlar sizler için de bir başlangıç tarihi olabilir. Eger fazlalıklarınızdan şikayetçiyseniz , eğer birşeyleri değiştirmek istiyorsanız, eğer birçok bahaneleriniz varsa , neden erteliyorsunuz? 

Siz de yoksa sürekli 3  kg fazlalıklarım var , 10 kg vermeliyim , karın çevremde yağlanmam olmasa daha mutlu olurum, bu elbise de daha ince görünmek beni Nasıl Mutlu ederdi, daha çok spor yapmalıyım, keşke daha sağlıklı beslenmeliyim …. Cümlelerini kullanıyor musunuz? 

Bu sene sizler için yenilikler yılı, sağlık yılı olmalı. 2017 yılında daha ince , daha fit , daha güzel , daha da önemlisi daha sağlıklı olmak istemez misiniz? 

Yeni yılda , kendimiz için birşeyler yapalım ve daha sağlıklı olalım. 

Sağlıklı olmanın altın anahtarı , Sağlıklı Beslenmektir. Sağlıklı Beslenmek , Doğru, Yeterli ve dengeli beslenmek demektir. Yeni yılınızda sağlık, mutluluk ve huzur dolu olması dileğiyle …

Yılbaşına özel sağlıklı atıştırmalık

150 g yulaf ezmesi

2 adet olgunlaşmış muz

4 adet hurma

4 adet kayısı

20 g kuru üzüm

1 çay kaşığı zencefi

1 çay kaşığı tarçın 

Vanilya çubuğu 

1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi 

10 adet badem 

2 yemek kaşığı kakao 

Yulaf ezmesi  ilk olarak blenderda biraz küçük parçalar haline getirilir, muz ile karıştırılır. Farklı bir yerde az ölçüde su içinde bekletilen kayısı – hurma ve üzümler küçük parçalar haline getirildikten sonra malzemeler karıştırılır. İçerisine Hindistan cevizi, kırılmış badem , tarçın, zencefi, vanilya çubuğu, kakao ilave edilir. Fırın tepsisine bir kaşık yardımı ile yayınız. 150 derece de 10-12 dk pişirdikten sonra fırından çıkartınız ve eliniz yardımı ile hamuru irili ufaklı farklı şekilde parçalatın ve 200 derecede 10 dk daha pişiriz. Yeni yılınız sağlıklı ve doğal besinler ile geçsin , Mervediyetten afiyet olsun …

Bahçeşehir Merve Diyet Kurucu Diyetisyeni Merve Kalelioğlu Sağlıklı Günler Diler…