Testlerimiz

diyet testleri fitmate - Testlerimiz

FITMATE Bazal Metabolizma Hız Testi
GERÇEK METABOLİZMANIZI ÖĞRENEREK DİYETE BAŞLAYIN
Metabolizma hızı kişinin enerji gereksinimi belirlemede temel belirleyicidir. Metabolizmanız hızlı mi, yavaş mı olduğunu öğrenerek yaşamınızı, beslenme tarzınızı düzenleyebilirsiniz
Bazal Metabolizma Hızı : BMH, bir kişinin 24 saatlik zaman dilimi içinde hayati organlarının faaliyetlerini devam ettirmesi için gerekli olan kalori/enerji miktarıdır. Fitmate Bazal Metabolizma hızı ölçümü nedir? Nefes testi yolu ile yaklaşık 15 dk. İçerisinde, bazal metabolizma hizinizi ölçmek için kullanılan, doğruluğu klinik çalışmalarla kanıtlanmış ölçüm cihazıdır. Bu ölçüm, sağlam ve etkili bir kilo vermede ve fitness programında çok önemli bir başlangıç aracıdır. Ayrıca kronik hastalıklarda, obezite cerrahisi sonrasında gereksinimlerin net belirlenmesinde, zayıflama programları ve kilo alma programlarında , yaşam şeklinin değişmesine bağlı enerji gereksinimini değiştiği durumlarda gereksinimi daha doğru belirleyebilmek amacı ile kullanılmalıdır.

TANİTA MC 780 Vücüt Kompozisyon Analiz Cihazı
Tüm özellikleriyle yeni, klinik uygulamalara göre güncellenmiş bilimsel çalışmalarla güvenirliği kanıtlanmış 80 ileri düzey vücut kompozisyonu analizi cihazıdır. Vücut analiz cihazlarında yeni bir kimlik olan Tanita MC 780 ile toplam vücut ağırlığı, kilo boy oranı (Body Massindex) BMH ve seviyesi, Yağ oranı % ve miktarı (kg) , yağsız kütle (kg) , toplam vücut sıvısı (kg), yağ kas yapısına göre vücut tipi, iç organ yağlanma durumu, hücre içi ve dışı sıvı, kemik mineral miktarını öğrenebilirsiniz.

diyet testleri tanita - Testlerimiz
diyet testleri gentestdiet - Testlerimiz

Gentest Diet
Nutri-genetik bilimi esas alınarak diyetisyenler için oluşturulan GentestDiet ile danışanlarınıza, onların genetik yapıları doğrultusunda ve yalnızca onlara özel olan bir beslenme ve egzersiz programı oluşturabilirsiniz. Danışanlarınızın hayatları boyunca yalnızca bir defa GentestDiet yaptırmaları yeterlidir, çünkü genetik yapı yaşam boyunca aynı kalır. GentestDiet dışındaki tüm kilo verme programları toplum ortalamaları esas alınarak hazırlanmıştır. Bu yaklaşım bir kişide yararlı olan diyetin herkeste aynı etkiyi göstereceği varsayımına dayanır. Oysa her bireyin genetik yapısı birbirinden farklıdır. O nedenle beslenme programları da kişiye özel olmalıdır. GentestDiet beslenme programını, o kişiyi özel yapan genetik yapısını inceleyerek ortaya koyar. Unutulmamalıdır ki GentestDiet kanıya dayalı değil, kanıta dayalı bilimsel bir uygulamadır.

YorkTest
1982 yılında kurulan Yorktest YorkTest Laboratuvarları, Avrupa’da yiyecek ve içeceklere karşı IgG antikor reaksiyonları testi sunan lider kuruluştur.YorkTest, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak kişiye özel, uygulanabilir bilgi ve destek hizmetleriyle de yanınızdadır.

diyet testleri yorktest - Testlerimiz