SAĞLIKLI ZAYIFLAMA KÜRLERİ NELERDİR?

Zayıflamak ve fit görüntüye sahip olmak herkesin hayal ettiği ve yerine göre çaba sarf ettiği bir durumdur. Bunun için sağlıkçılar ve diyetisyenler tarafından birçok diyet listesi hazırlanır, diyet yemekleri önerilir. Sizlere sunacağımız hızlı kilo verme önerilerimizin içerisinde kürlerin yeri çok önemlidir. Maydanoz kürü, soğan suyu kürü, yoğurt kürü, ceviz kürü bu kürlerden en yaygın olanlarıdır diyebiliriz. Şimdi isterseniz bu kürlerden bazılarına değinelim.

Maydanoz Kürü Nedir?

Hem yağ yakıcı hem de ödem söktürücü özelliğe sahiptir. Karaciğer yağlanmasına karşı bire birdir. Sık sık idrara çıkartarak vücudunuzdaki toksinleri atmanıza yardımcı olur.

Hazırlanışı; maydanozları yıkadıktan sonra kesip bir kabın içine alın, yarım limon suyunu bir bardak suyla birlikte içine ekleyerek mutfak robotundan yemyeşil olana kadar geçirin. Sabah kahvaltıdan 15 dakika önce aç karnınıza için.

Soğan Suyu Kürü Nedir?

Folik asit, kalsiyum, magnezyum, C vitamini ve B6 vitaminlerini içerisinde barındıran harika bir kürdür. Soğan suyu kan şekerini düşürür, bağışıklık sistemini güçlendirir ve adet sancılarına iyi gelir.

Hazırlanışı; Bir adet soğan kabukları çıkarılarak 4’e bölünür, klorsuz olmak şartıyla 2 bardak su tencerede kaynatılır ve soğanlar içine atılır. 10 dakika kaynayan soğan, süzülüp ılımaya bırakılır. Soğan suyu sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez ılık olarak tüketilir.

Yoğurt Kürü Nedir?

Göbek eritme ve zayıflama yöntemleri içerisinde etkili olan bu kür, yüksek kalsiyum oranına sahip yoğurt ile gerçekleştirilir. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi sindirimi de kolaylaştırır. Yoğurdun içine pul biber, chia tohumu, zencefil, yulaf, karabuğday veya semizotu koyarak kolay bir şekilde bu kürü hazırlayabilirsiniz.

Ceviz Kürü Nedir?

Bağırsakları yumuşatan, kabızlığı gideren, ödem söktürücü, yüksek protein içeren ve bu sayede de tok tutma özelliği olan bir kürdür. Ayrıca yüksek miktarda omega 3 yağ asitlerini barındıran ceviz, zayıflamada özellikle basen bölgesinde çok etkilidir. Yapılması gereken sadece 2-3 adet cevizin 1 bardak suyun içine atılarak, sabah aç karnına bu suyun içilmesi ve cevizlerin de yenmesidir

Sizlere diyet listesi şeklinde hazırlamış olduğumuz bazı kürlerimizin dışında, diğer kürlerimiz ve zayıflama yöntemleri ile ilgili detaylı bilgiyi, Bahçeşehir diyetisyen firmalarından olan Merve Diyet Beslenme Danışma Merkezi ile görüşerek alabilirsiniz. Sağlıklı günler için, Merve Diyeti seçin.