Özel Beslenme Programları

Kişiye Özel Beslenme Programları

Vejeteryan Beslenme

Özel tercihe dayalı olan vejetaryen beslenme programında, tek taraflı beslenme yapıldığı için kişiler yetersiz besleniyor olabilir. Merve diyet, özel beslenme tercihleri olan bireylerin tüketmek istemediği yiyecekleri hayatlarından çıkartıp yerine gereksinimlerini karşılayabileceği alternatiflerin bulunduğu yeterli ve dengeli beslenme programı hazırlamaktır.

Özel Günlere Yönelik Beslenme

Nişan, düğün, mezuniyet gibi hayatimizde güzel anılar oluşturan özel günlerde formda olmak, fazlalıklardan kurtulmak için hislendirilmiş programlar ile hayalinizdeki görünümü elde etmek için Mervediyet kişiye özel sağlıklı beslenme programı hazırlamaktadır.

ozel beslenme programi - Özel Beslenme Programları
bireysel hizmetler ozel beslenme programlari  - Özel Beslenme Programları

Yeme Bozukluklarında Beslenme

Özellikle ergenlik çağlarında ortaya çıkan yeme bozuklukları aşırı zayıf olma isteği, şişmanlıktan korkma, kendi vücut yapısını beğenmeme gibi davranışlarla kızlarda daha sık olarak görülmektedir. Bulmia nervosa, anoreksia nervosa, ortoreksia nervosa, gece yeme sendromu ve tepkisel yeme bozuklukları gibi sorunlar tedavi edilmediğinde ciddi sağlık problemlerine sebep olmaktadır. Uygun psikolojik destek ve doğru beslenme tedavisi ile yeme davranış bozukluklarının ve sebep oldukları sağlık sorunlarının tedavisi mümkündür. Mervediyet kişiye özel sağlıklı beslenme programı hazırlamaktadır.

Kilo Alma Durumlarında Beslenme

Genel olarak yetişkin bireylerde düzensiz beslenmeye dayalı, orantısız kalori alımı sonucu kişilerde istenilen kiloya ulaşmak zor olabilir. Yaşam tarzlarında ufak değişiklikler ve beslenme tarzında yapılacak düzenlemeler ile istenilen kiloya ulaşılabilir ve ideal kilonuzu koruyabilirsiniz.