MAKARNA DİYETİ İLE KİLO VERME

Adını duyduğunuzda hiçbir diyet listesinde yer almayan bir gıdadır. Karbonhidrat deposu olduğundan dolayı ise aklınızın ucundan bile geçmez. Fazla tüketildiğinde aşırı kiloya sebep olur. Kolay ve kısa sürede hazırlanmasından dolayı masa başında yoğun çalışan kişiler tarafından çok fazla tüketilmektedir. Evet, bahsettiğimiz gıda makarna ve tabi ki Makarna diyeti.

Makarna Diyeti Yaparak Kısa Sürede Zayıflamak Mümkün müdür?

Hızlı zayıflamak isteyenlerin kolayca başvurabileceği bir diyet çeşididir. 1200 kalori diyeti olarak da bilinir. Günde sadece 1200 kalori alarak ve elbette bütün diyetler de olduğu gibi egzersizler ile destekleyerek haftada 1 ila 3 kilo verilebilir.

Makarna diyetinde hazırlanan makarnaların yemek tarifleri yağsız veya çok az zeytinyağı ile yapılmalıdır. Bol salçalı yağlarla süslenmiş aşırı kalorili soslar yerine, çok az zeytinyağı ile hazırlanmış domates sosu tavsiye edilir. Hatta daha da sağlıklı olmasını istiyorsanız bol sebze salataları ile birlikte yenilmesi çok daha iyi olacaktır. Makarna diyetinin en büyük özelliklerinden biri de kesinlikle aç kalmadan, günlük hayatınızda kendinizi kötü hissetmeden yapılması ve rahatlıkla uzun süre sürdürülebilir olmasıdır.

Makarna Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu beslenme çeşidinin diyet listesi özetle şöyle sıralanabilir:

Sabah Kahvaltısında; 3 yemek kaşığı yulaf, 2 adet ceviz, 1 adet elma, 1 kaşık yoğurt.

Öğle yemeğinde; 4 yemek kaşığı domates soslu makarna, yarım porsiyon sebze yemeği, bol yeşilliklerden oluşan salata.

Akşam yemeğinde; yarım porsiyon az ton balıklı makarna ve bol yeşilliklerden oluşan salata (herbalife).

Bu diyette 2 adet ara öğün uygulanmaktadır. Birinci ara öğün sabah kahvaltısı ile öğlen yemeği arasında, ikinci ara öğün ise öğlen yemeği ile akşam yemeği arasındadır. Ara öğünlerde bağırsakları ve metabolizmayı hızlandıracak kuru kayısı, kepekli gıdalar, 1 bardak süt, mevsim yeşilliklerinden oluşan salatalar tüketilebilir.

Bu 2 ara öğüne ilave olarak akşam yemeğinden sonra meyve salatası (muz hariç) olabilir. Burada önemli olan bu son ara öğünün akşam en geç saat 20.30’u geçmemesidir.

Hızlı zayıflatan diyet listeleri ve sağlıklı yaşama ilişkin tüm bilgileri Merve Diyet Beslenme Danışma Merkezi uzman alabilirsiniz.