Hızlı Kilo Verme İlaçları

Kilo vermek isteyen herkes öncelikle vücudundaki yağı en kısa yoldan nasıl atabilirim düşüncesinde. Özellikle kadın, doğum sonrası haklı olarak fazla kilolarından kurtulmak ister. Buda beraberinde yağ yakıcı kimyasalları gündeme getiriyor. Acaba yağ yakıcı supplement ve ilaçlarla hızlı kilo verme yolları bulunabilir mi? Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki sağlık her şeyden önce gelir. Yağ yakıcıların içerisinde birçok etken madde bulunmaktadır. Bu maddeler, L-Karnitin, CLA, Kafein, Yeşil çay ekstraktı, Turunç ekstraktı, Kırmızı Biber ekstraktı ve Taurin’dir. Bu etken maddeleri inceleyecek olursak;

L-Karnitin: Hücre içerisindeki yağları enerji üretim merkezi olan mitokondri’ye taşır. Hücrelerimizin içerisinde hali hazırda var olan l-karnitin, aşırı efor sarfetmek veya kalori kısıtlaması ile vücuda yetemeyebilir. Bu esnada destekleyici olarak kullanılması kilo vermede yardımcı olur.

CLA:  İki farklı kimyasal türü olan CLA’dan biri yağ yakımına az etki ederken vücuttaki insülün direncini arttırır, diğer türünde ise çok az yağ yakma özelliği vardır.

Kafein:  Kan dolaşımını arttırarak yağ yakmaya yardımcı olur, fakat günün her saatinde kullanılamaz.

Yeşil Çay Ekstraktı: Yağ yakma ve metabolizma hızını arttırdığı söylense de, araştırmalar kilo verme esnasında tek başına yeterli gelmediğini söylemektedir.

Turunç Ekstraktı: Metabolizmayı hızlandırdığı ve yağ yakımına yardımcı olduğu biliniyor. Fakat aşırı doz kullanımı, kalp ve damar sağlığınızı riske sokabilir.

Kırmızı Biber Ekstraktı: Kan basıncını arttır, metabolizmayı hızlandırır ve yağların dokudan serbest kalmasını sağlar. Bu işlemi adrenalin salgılayarak yapar. Bunu doğal yoldan kırmızı acı biber yiyerek de sağlayabilirsiniz. Kırmızı acı biber diyet listesi içerisine girmeyi hak eden bir sebzedir.

Taurin: Birçok yağ yakıcıda bulunan taurin aslında sporcuların performansını arttırması ve krampların azaltılmasında kullanılıyor. Yağ yakıcı özelliği yoktur.

Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Yukarıda belirttiğimiz etken maddeler içerisinde doğal yollar ile alınacak olan kafein, kırmızı biber ve yeşil çay, kilo verme hedefinizde size destekleyici olacaktır. Sağlıklı kilo verme konusunda düzenli olarak egzersiz yapmanın çok büyük önemi bulunmaktadır. Ayrıca bir uzman diyetisyenden profesyonel destek almak da faydalı olacaktır. Yağ yakma, kilo verme ve egzersiz konularında daha fazla bilgi almak için İstanbul Beslenme Uzmanı Merve Kalelioğlu ile görüşerek destek alabilirsiniz.