istanbul diyetisyen arayisinda merve kalelioglu - İstanbul Diyetisyen Arayışınızda Tercih: Merve Kalelioğluİstanbul diyetisyen hizmetinde danışanların tavsiye ettiği Merve Kalelioğlu ile kişiye özel diyet programına merhaba deyin ☺ Hacettepe Üniversitesinde eğitimi tamamlayan Merve Kalelioğlu Çiftçi 2012 yılında eğitimini tamamlamıştır. Eğitim aldığı sırada ve eğitimini tamamladıktan sonra devlet hastanesi ve özel hastanelerde hizmet verdikten sonra 2014 yılında Merve Diyet ve Beslenme Merkezinin temellerini atarak İstanbul diyetisyenleri arasında yerini almıştır. İstanbul Bahçeşehir bölgesinde bulunan beslenme ve danışmanlık merkezinde bireysel ve kurumsal hizmetler vermektedir. Bu hizmetlerin yanı sıra online diyetisyen desteği ile tüm dünyaya danışmanlık hizmeti de sağlamaktadır. Diyet programlarının kişiye özel olduğunu savunan Merve Kalelioğlu, danışan hastaları için sağlık taramasından sonra çalışmalara başlamaktadır. Danışanın sağlık durumu ve varsa kalıcı yada geçici hastalıkları göz önüne alınarak diyet listeleri çıkarılmaktadır. Merve diyet merkezinin bireysel hizmetlerine değinerek hizmet içeriği ve kapsamlarından bahsedelim;

Diyetisyenden Kadınlara Özel Beslenme Programları

Kadınlara özel diyetisyen desteğinde; hamilelik, emzirme, menopoz ve PKOS (Polikistik Over Sendromu) gibi kadınların geçirmiş olduğu süreçlerde kilo kontrollerini sağlamak için programlar hazırlanmaktadır.

Hamilelikte diyetisyen yardımı alan bayanlar bebeğin sağlığını ve beslenmesini kontrol altına alırken aynı zamanda fazla kilo alımını da engellemektedir. Veyahut hamilelikte diyetisyen tavsiyelerine kulak vermeyip doğumdan sonra istenmeyen kilolar ile baş başa kalan anneler için emzirme döneminde beslenme danışmanlığı sağlanmaktadır.

Menopoz döneminde ise kadınlarda köklü hormonsal değişimler meydana geldiği için yeme içme alışkanlıklarında da dengesizlikler olabilir. Aynı zaman menopoz döneminin sancılı geçmesini engellemek içinde beslenme uzmanından destek almanızda fayda var.

PKOS (Polikistik Over Sendromu) insülin direnci ile bağlantılı olan bir durum olup beslenme ile etkileri hafifletilerek tedavi sürecinde destek olunabilir. En iyi diyetisyeni arayan İstanbul’daki bayan danışanlarımız için diğer hizmetlerimiz ise şöyledir;

 • Osteoporozda Beslenme
 • Gestasyonel Diyabette Beslenme
 • Premensturasyonda Beslenme

dogru diyetisyen tercihi merve kalelioglu - İstanbul Diyetisyen Arayışınızda Tercih: Merve KalelioğluErkeklerde Beslenme Alışkanlıklarını Düzenlemek için Diyetisyen Yardımı Almalıdır!

Günün büyük bir çoğunluğu dışarıda geçiren erkeklerin kilo kontrolünü sağlaması bir hayli zordur. Ayrıca vücut geliştirmesi sırasında da ekstra yeme içme alışkanlıklarına dikkat edilmelidir. Erkeklere özel beslenme programını uygulayan İstanbul diyetisyen Merve Kalelioğlu yaşam biçimini ve sağlık durumunu dikkate alarak diyet listesi hazırlamaktadır.

Hastalıklara Özel Beslenme Diyetisyeni İstanbul’da ve Online Diyet ile Tüm Türkiye’de

Genetik veya sonradan gelişen hastalıkların ilerlemesini durdurmak ve tedaviye destek olunması amacıyla beslenme uzmanından destek alınmalıdır. Diyabet hastaları, kalp hastaları, hipertansiyon gibi hastalıklar bunlara birer örnektir. İstanbul Avrupa yakası diyetisyeni Merve Kalelioğlu Bahçeşehir’de bulunan danışmanlık merkezinde hastalığı bulunan danışanlara destek olurken online diyet ile tüm Türkiye’ye hizmet sağlamaktadır.  

Merve Kalelioğlu Çiftçi; sağlamış olduğu danışmanlıklarında danışanın yaşam biçimini ve vücut sağlığını dikkate alarak öneriler sunmaktadır. Bireysel hizmetleri kapsamında kadınlara özel beslenme, erkeklere özel beslenme, hastalıklara özel beslenme ve online diyet desteğinin yanı sıra diğer hizmet dalları aşağıdaki gibidir;

 • Çocuklar ve Gençlere Özel Beslenme
 • Yaşlılıkta Beslenme Danışmanlığı
 • Sporcu Beslenme Tavsiyeleri
 • Özel Beslenme Programları

İstanbul Beslenme Uzmanlığı Hizmetimizi Alan Danışanlarımızın Değişimleri;

Dilara Kartal 12 Kilo Fark ile Motivasyon Kaynağı!

merve diyet 1 - İstanbul Diyetisyen Arayışınızda Tercih: Merve Kalelioğlu

Dilara Kartal 12 Kilo Fark ile Motivasyon Kaynağı!

merve diyet2 - İstanbul Diyetisyen Arayışınızda Tercih: Merve Kalelioğlu

İstanbul Diyetisyen Tavsiyelerinde Danışanlarımıza Kulak Verin.

  Nejla Hanım

  Merve hanımla tanışmamız internet aracılığıyla oldu. Gönderilerine yapılan yorumlar dikkatimi çekti ve bana yardımcı olabileceğini düşündüm. Kullandığım yanlış ilaçlar sebebiyle aldığım kilolardan bir türlü kurtulamıyordum. Kendi çabalarımla uygunladığım diyetler sonuç vermeyince bir uzmandan yardım almam gerektiğine karar verdim. Ilk gorusmemizdeki güler yüzü ve samimiyeti hoşuma gitti. Danışanlarına her konuda ilgili ve sıkı takipçi. Her hafta değişen diyet listeleri sıkılmadan programa uymama yardımcı oldu. 3 ayda 12 kilo verdim ve hala devam ediyorum. Hedefime ulaşmaya yardımcı olacak bir doktor bulmak beni sevindiriyor. Samimiyeti güler yüzü ve ilgisinden dolayı kendine teşekkür ediyorum