//HEMOROİD BESLENME DİYETİYLE NASIL İYİLEŞİLİR?

HEMOROİD BESLENME DİYETİYLE NASIL İYİLEŞİLİR?

HEMOROİD BESLENME DİYETİYLE NASIL İYİLEŞİLİR?

Hemeroidin nedenleri ya da hemeroid nasıl geçer soruları sıklıkla karşılaştığımız ve Esenkent Diyetisyen firması olarak Merve Diyet uzman personeline sıklıkla sorulan soruların başında gelmektedir. Hemeroidin oluşumundan itibaren kişiye rahatsızlık vermemesi ve tekrar tekrar tetiklenerek sorun olmamasını sağlamak için yapılması gerekenin temel olarak beslenme diyetine dikkat etmek gerektiğini değerlendiriyoruz. Bu nedenle de yazımızda sizlere hemeroid diyeti de denilen hemeroidli hastaların dikkat etmesi gereken beslenme tarzlarına atıfta bulunmaya gayret göstereceğiz.

Hemeroid Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hemeroidli hastaların su tüketimine azami gayret göstermeleri ve günlük olarak 2 litrenin üzerinde su içmeleri çok önemlidir. Kayısı suyu gibi meyve suları da tüketilerek sıvı alımı arttırılabilecektir. Vücut bağışıklığını arttırmak ve güçlendirmek yanında hemeroidli hastaların sıkıntılarını gidermesi açısından bol sebze ve meyve yenilmesi de tavsiye edilmektedir. Sebzelerin vitamini kaçmaması için aşırı haşlanmaması ve meyvelerin de kabuğu soyulmadan yenmesi gerekmektedir.

Hemeroidli hastalar, hastalığın tetiklememesi ve iyileşmek için tam buğday ya da kepekli ekmek tüketimini tercih etmelidirler. Lif kaynağı besinler olarak da bilinen kuru fasülye, bulgur, nohut ve bakla gibi gıdaların tüketilmesi de faydalı olacaktır.

Bunların aksine alkol, kafeinli içecekler, rafine gıdalar, fermente edilmiş ürünler ve turşu ile baharatlı gıdaların tüketiminden uzak durulmalıdır.

Hemeroid diyeti ile ilgili detaylı bilgiyi Bahçeşehir diyetisyen firmalarından olan Merve Diyet Beslenme Danışma Merkezi ile görüşebilir ve uzman diyetisyenlerden bilgi alarak daha sağlıklı günlere merhaba diyebilirsiniz.

 

Etiketler: , , , , ,

Yazar:

Yorum Yap