diyet yapmadan kilo verilebilir mi - Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün mü?Yılın her döneminde farklı sebeplerden ötürü kilo alan ya da halihazırdaki fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin birçoğu zayıflamak ister. Bu amaçla birçok yola başvurulur. Diyet yapmadan kilo vermek bu amaçta başvurulan yollar arasında yer almaktadır. Öte yandan birçok kişi için farklı sebeplerden ötürü diyet yapmak zor ve sıkıcı gelebiliyor. Bundan dolayı da bu kişiler ‘Diyet yapmadan kilo verilir mi?’, ‘Diyet yapmadan nasıl zayıflanır?’ gibi soruları epey sormaktadır. Biz de Mervediyet Beslenme Danışma Merkezi olarak bu sorulardan yola çıkarak bilgilendirici bir blog yazısı hazırlamak istedik. Sizler için faydalı bir içerik olmasını umar, iyi okumalar dileriz.

Diyet Yapmadan Kilo Vermenin Yolları Var mı?

‘Diyet yapmadan kilo vermek istiyorum’ diyenler için bu mümkün olabilir. Ancak bunu başarmak bazı kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Öte yandan diyetsiz kilo verme için yine de uyulması gereken birçok kural bulunmaktadır. Peki diyetsiz kilo vermek için dikkat edilmesi gereken detaylar neler?

  • Öncelikle diyet olsun ya da olmasın, her daim sağlıklı beslenme ana ilkemiz olmalıdır. Sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirdiğimiz zaman zaten sağlık problemi temelli kilo alımları bir kenara bırakırsak, kilomuzu istediğimiz seviyede tutmak mümkün olabilir.
  • Diyetsiz hızlı kilo verme yanlış bir yaklaşımdır. Hızlı bir şekilde yaşanan kilo değişimleri sağlık açısından zararlıdır. Üstelik çok hızlı kilo verenler diğerlerine göre verdiği kiloları geri almaya daha meyilli olurlar.
  • Aranızda diyet ve spor yapmadan kilo vermek isteyenler de bulunabilir. Ancak tıpkı sağlıklı beslenme gibi sporu da günlük hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Bu iki koşulu bir araya getirdiğimizde hem sağlık hem de görünüm açısından oldukça iyi bir profil yakalamanız mümkün olur.
  • Diyet yapmadan sporla kilo vermek isteyenlerin yaklaşımı görece diyet ve spor yapmadan kilo vermek isteyenlere kıyasla daha sağlıklı bir yaklaşımdır. Ancak bu kişilerin diyet yapmadan zayıflamayı sağlıksız beslenme lüksüne sahip olarak zayıflama ile bir tutmamaları gerekmektedir.
  • Diyetsiz kalıcı zayıflama da mümkün olabilir. Bu noktada önemli olan daha önce de vurguladığımız gibi sağlıklı beslenme ve yaşamımızı daha hareketli hale getirmektir. Sağlıksız bir şekilde kilo vermek kalıcı zayıflama önünde engeldir.
  • Rejim yapmadan kilo vermek için sağlıklı beslenme ve düzenli sporun dışında uyku düzeninize, günlük su tüketiminize, günlük tempodan da olsa aç kalmamaya, doğal olmayan şekerli ürünleri daha az tüketmeye dikkat etmelisiniz. Tatlı tüketiminde kendinizi durduramıyorsanız, doğal şeker ile yapılan tatlılarla ya da meyvelerle ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Özet olarak diyet yapmadan kilo vermek mümkündür. Ancak bunun için uyulması gereken birçok kural vardır. Bunlardan en önemli bir tanesi diyet yapmadan zayıflamayı sağlıksız beslenebilme ile bir tutmamak, bir diğeri ise sağlıklı yaşam için sporu günlük hayatımızın bir parçası haline getirmektir. Bazılarımızın hayat temposu çok yüksek olabilir ve spora çok vakit kalmayabilir. Ancak işten döndükten sonra evin birkaç durak gerisinde inip yürümek, yürüyen merdiven ve asansör kullanmamak gibi küçük pratik çözümler üretebilirsiniz.

Diyet yapmadan kilo verme yöntemleri arasında yer alan sağlıklı beslenme konusu ise herkese uygulanabilir birkaç genel-geçer kural dışında, daha kompleks bir yapıya sahiptir. Yani sağlıklı beslenme adına her birey kendi vücut özelliklerine göre belli besinleri belli bir miktarda almalıdır. Örneğin, günlük olarak bir avuç badem tüketimi bir kişi için uygun olabilirken, başka bir kişi için uygun olmayabilir. Bu durumu tüm gün genelinde düşündüğümüzde ise durum daha karmaşık hale gelir. Bundan dolayı doğru ve sağlıklı beslenmek için de bir diyetisyen uzmanına ihtiyaç duyulur.

Bizler Mervediyet Beslenme Danışma Merkezi olarak sağlıklı beslenerek kilo vermek için Halkalı diyetisyen arayışı içerisinde olanların yanındayız. Sağlıklı beslenmek için kadınlara özel beslenme, erkeklere özel beslenme, yaşlılıkta beslenme gibi verdiğimiz hizmetler ile detaylı bilgi almak isteyenler bizlere 0543 214 88 08 numaralı hat üzerinden ulaşabilir.