İdeal kiloya ulaşmak , daha sağlıklı olmak için yapmamız gerekenler oldukça basit ve zahmetsiz.
Hedefleriniz olsun: Her işinizin bir planı olduğuna gore , yeni hedefler için de planlarınızın olması gerekiyor. hedeflerinizi planlarken , Zaman kısıtlaması yapmayın, daha Nasıl iyi olabilirim, Nasıl daha bilinçli sağlıklı kilo verebilirim, Nasıl motive olabilirim şeklinde olumlu mesajlar ile hedeflerinizi planlayın.
Porsiyonlarınızı kontrol altına alın :
İlk olarak işe tabağınızı küçülterek başlayın, her öğününüzde bol çiğ sebze ile porsiyonlarınızda denge sağlayın . Öğünlerinizde protein, karbonhidrat, yağ dengesini orantılı dağıtın.
Haftada en az 150 dk fiziksel aktiviteyi ihmal etmeyin:
Sağlık için hareket şart , pasif bir hayat ile kilo almak yanında daha stresli, mutsuz bireyler haline gelebilirsiniz. Hergun egzersiz yapamıyorsanız da haftada 3 gun yapmaya özen gosteriniz.
Acele etmeyin:
Hedeflerinizi planlarınızı kısa süreli tutmayın, başarılı olabilmek için her adımınızı sağlam ve yavaş atın. Unutmayın hızlı kilo kaybetmek değil, yeterli kilo kaybetmek ve kaybettiklerinizi korumaktır önemli olan.
Motivasyonunuzu kaybetmeyin:
her içiniz başarı ile sonuçlanmayabilir ama , sağlıklı yaşam için adımlarınızı atarken motivasyondan destek alacaksınız.
Asla vazgeçmeyin:
Başarmak vazgeçmemek İle elde edilir, bugun isteklerinizi elde edemediğiniz için vazgeçerseniz yenilmiş olursunuz.
Mutlaka hedeflerinizi muhafaza edin: günlerce , aylarca belki yıllarca uğraştığınız ve sonunda yakaladığınız hedefler için şimdi koruma Zaman’ı, emekler boşa gitmesin artık sağlıklı beslenmek bir yaşam tarzınız olsun.

Kaybettiğiniz her ağırlık sizin için, çok değerlidir …

Bahçeşehir Merve Diyet Kurucu Diyetisyeni Merve Kalelioğlu Sağlıklı Günler Diler…