Kilo vermeye başladığımız ilk haftalarda verilen kilolar yüksek olurken daha sonra azalmaya başlar ve hatta bir süre belirli bir kiloda sabit kalabilir.

Vücut belli bir kiloya indikten sonra kendini güvende hissettiği kiloda korumaya alabilir. Bu durum aslında bedenin yağ yakımı sonucu kilo verilmesine karşı verdiği bir tepkidir. Bu duraksama sonucu sabit kalınan kiloya direnç kilosu denir.

Direnç kilosunu kırmak için değişim şarttır. Düşük karbonhidratlı beslenilebilir. Egzersiz sıklığı ve yoğunluğu arttırılabilir. Protein tüketimi artırılıp, tüketimi gün içine yayılmasına dikkat edilmelidir. Daha fazla lif tüketilmeli ve her öğünde sebze tüketimi olmasına özen gösterilmelidir. Bol su içilmelidir. Alkol tüketiminden kaçınılmalıdır. Düzenli uyumaya dikkat edilmelidir. Ve bir süre yenilen her şeyi takip etmek direnç kilolarını kırmaya yardımcı olabilir.

Bahçeşehir MerveDiyet Merkezi Diyetisyenleri olarak bu yazımızda dirençli kilolar nasıl kırılabilir sizlerle paylaştık. Sizler de beslenme danışmanlığı almak isterseniz 0533 935 90 14 numarasından bize ulaşabilirsiniz.