Günümüzde yaşam biçiminde ve beslenmede yaşanan hızlı değişimler ile şişmanlık ve obezite artış göstermiştir. Şişmanlık, birçok hastalığı beraberinde getirmesinin yanı sıra estetik görünüm açısından da istenmeyen bir durum olmuştur. Bazı insanlar fazla kilolarının özellikle belli bir bölgede toplandığından şikayet ederler. Bu bölgeler kimisinde göbek-bel çevresi iken kimisinde basen bölgesi olabilir. Bunu etkileyen birçok faktör olabilir (genetik,çevre,hormonal dengesizlikler gibi). Kilo verdiğimizde yağ kaybının nereden olacağını seçemeyiz. İnsanların belirli bölgelerden kilo vermek isteme arzu  ve ihtiyaçlarına paralel olarak estetik cerrahi ve kozmetolojide artış ortaya çıkmıştır.

Sağlıklı beslenme ve egzersiz bir bütün şekilde yapılarak beden ve mental sağlık için en önemli adım atılmış olur. Diyetle tüketilen hiçbir besin maalesef bölgesel yağ yakımı sağlamamaktadır.

Bahçeşehir MerveDiyet Merkezi Diyetisyenleri olarak bu yazımızda bölgesel incelme konusunu sizlerle paylaştık. Sizler de beslenme danışmanlığı almak isterseniz 0533 935 90 14 numarasından bize ulaşabilirsiniz