bahcesehir zayiflama merkezi - Bahçeşehir Zayıflama Merkezi ile Daha Sağlıklı Yaşam Sürün

Bahçeşehir Zayıflama Merkezi olarak bu haftaki blog yazımızda daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz adına sizler için verdiğimiz bireysel diyet hizmetlerini ele alacağız. Kişiye özel diyet programlarının her zaman önemini vurgulayan kurucu Merve Kalelioğlu, sizin için en uygun diyet programını uygulamada başyardımcınız olacak.

Kişiye Özel Diyet Programının Önemi

Hem sağlıklı beslenme hem de sağlıklı zayıflama için kişiye özel diyet programları büyük önem taşımaktadır. Nitekim farklı bireylerin Bahçeşehir Zayıflama Merkezi’ne danışma amaçları aynı olsa da vücut tipleri, vücutlarının ihtiyaç duyduğu besinlerin oranı, yaş grubu gibi durumlar birbirinden farklı olacağı için, her birine ayrı ayrı tahliller uygulanarak, kişiye özel diyet programları oluşturulur. Böylelikle hem sağlıklı beslenme hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermek için doğru adımlar atılmış olunur. Peki kişiye özel diyet programı oluşturduğumuz bireysel diyet hizmetleri neleri kapsıyor? Yazımızın bundan sonra bölümünde Bahçeşehir Zayıflama Merkezi’nin verdiği bireysel diyet hizmetlerinin kapsamlarına değineceğiz.

Çocuk ve Genç Beslenme Danışmanlığı

Sağlıklı ve doğru beslenme, sağlıklı bir yaşam sürdürebilme adına her yaş grubunda önem arz etmektedir. 0-1 yaş çocuklardan +65 yetişkinlere kadar her yaş grubundan insan sağlıklı beslenme programları uygulamalıdır. Bunun yolu da kişiye özel beslenme programı alınabilecek diyetisyene danışmaktır.

Bu doğrultuda çocuk ve genç beslenme danışmanlığı hizmetimiz altında Bahçeşehir Zayıflama ve Beslenme Merkezi olarak aşağıdaki hizmetleri vermekteyiz:

● 0-1 yaş bebek beslenmesi için beslenme programı hizmeti,
● Okul öncesi çağ çocuğunun beslenmesi,
● Okul çocuğu döneminde beslenme,
● Ergenlik döneminde beslenme hizmeti.

Kadınlar İçin Beslenme Programı Danışmanlığı

Beslenme ve diyet programlarının kişiye özel olarak uygulanması gerekliliğinin sebeplerinden bir tanesi de cinsiyettir. Nitekim cinsiyete bağlı olarak vücutta dönemsel değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bu değişiklikleri kadınlar özelinde inceleyecek olursak bile kadınlar farklı dönemlerde farklı beslenme tiplerine ihtiyaç duymaktadır. Bu doğrultuda Bahçeşehir Zayıflama Merkezi olarak, farklı dönemlerde yer alan kadınlar için diyet programları oluşturmaktayız. Kadınlara yönelik beslenme ve diyet için verdiğimiz hizmetler aşağıdaki başlıklar altında ele alınabilir:

● Emziren anneler için diyet programları,
● Hamileler için beslenme programı,
● Polikistik over sendromu beslenme danışmanlığı,
● Menopoz dönemi beslenme diyetisyen danışmanlığı,
● Kemik erimesi için beslenme danışmanlığı,
● Gebelik diyabeti beslenme listesi oluşturma,
● PMS döneminde beslenme danışmanlığı,

Erkekler İçin Beslenme Programı Danışmanlığı

Erkekler de hem yer aldığı yaş grubuna, hem günlük fiziksel aktivitelerine, var ise hastalıklarına bağlı olarak sağlıklı beslenme programları uygulamalılardır. Bahçeşehir Zayıflama Merkezi bu doğrultuda erkeklere yönelik beslenme programları da oluşturmakta, kişinin ihtiyacı ve istekleri kapsamında kişiye özel beslenme programları oluşturulmaktadır.

Yaşlılara Yönelik Beslenme Programları

Hayatın her döneminde olduğu gibi, yaşlılık döneminde de beslenme büyük önem taşımaktadır. Nitekim yaşın ilerlemesi ile birlikte potansiyel olarak kalıcı hastalıklara yakalanma oranları yaşlılarda daha fazla olmaktadır. Bu doğrultuda yaşlı bireyler, kalan ömürlerini yaşam kalitesi açısından iyi geçirmek, potansiyel hastalıkların önüne geçebilmek ya da halihazırdaki hastalıkların etkisini minimize ederek kontrol altında tutmak için sağlıklı ve doğru beslenmelilerdir. Biz de bu doğrultuda Bahçeşehir Zayıflama ve Beslenme Merkezi olarak yaşlı bireyler için beslenme danışmanlığı hizmeti de sunmaktayız.

Spor Yapan İçin Beslenme Danışmanlığı

Yapılan spor türüne ve sporun yoğunluğuna da bağlı olarak spor yapan insanların beslenme biçimlerine oldukça dikkat etmeleri gerekmektedir. Hem sporda yakılan kalori oranı yüksek olduğundan, hem de vücudun daha dinç kalabilmesi adına sporcularda beslenme biçimleri önem arz etmektedir. Biz de bu doğrultuda Bahçeşehir Zayıflama ve Beslenme Merkezi olarak amatör ve profesyonel olarak spor aktiviteleri yapanlara yönelik beslenme danışmanlığı hizmeti vermekteyiz.

Özel Beslenme Gerektiren Hastalıklar İçin Beslenme Programları

Hem genetik olarak hem de yanlış beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak sonradan birçok kalıcı hastalık ortaya çıkmaktadır. Birbirinden farklı kişiye özel beslenme programları gerektiren kalıcı hastalıklara yönelik de beslenme danışmanlığı verilmektedir. Bahçeşehir Zayıflama ve Beslenme Merkezi olarak beslenme ve diyet programları hizmeti verdiğimiz başlıca hastalıklar aşağıdaki gibidir:

● Şeker hastalığında beslenme ve diyet programı,
● Kalp ve damar hastalıklarında beslenme danışmanlığı,
● Tansiyon hastaları için diyet listesi danışmanlığı,
● Metabolik sendrom ve beslenme önerileri,
● Böbrek hastaları için beslenme önerileri,
● Karaciğer yağlanmasında beslenme tavsiyeleri

Özel Beslenme Programları

Özel beslenme programları kapsamına alabileceğimiz ve Bahçeşehir Zayıflama ve Beslenme Merkezi tarafından beslenme danışmanlığı verilen diğer durumlar ise aşağıdaki gibidir:

● Vejetaryenler için diyet listesi danışmanlığı,
● Nişan, düğün, doğum günü gibi özel günlere yönelik beslenme danışmanlığı,
● Yeme bozukluğu olan kişiler için beslenme danışmanlığı,
● Kilolu insanlar için diyet listesi.

Bahçeşehir Zayıflama Merkezi olarak verdiğimiz bireysel beslenme hizmetlerine yönelik hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Verdiğimiz hizmetler hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve verdiğimiz hizmetlerden yararlanmak için bizlere 0543 214 88 08 numaralı hat üzerinden ulaşabilirsiniz.