ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRAN ÜRÜNLER

  • Promalt Alkolsüz Malt İçeceği

Yapılan bilimsel araştırmalar malt içeceklerin anne sütünü artırıcı etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Arpadan yapılan malt, prolaktin hormonunun salgılanmasına yardımcı olmakta, prolaktin hormonu laktasyonu yani süt verimini artırmaktadır. Ayrıca içerdiği besin öğeleri sayesinde anne sütü içindeki antioksidan kapasitesine olumlu etkisi olduğu bilinmektedir. % 100 doğal olup herhangi bir katkı maddesi içermez. Anne sütünün artırılmasında fark edilir etkiye sahiptir. İçeriğindeki niasin, pantotenik asit, vitamin B6, vitamin B2, folik asit, biotin, vitamin B12 gibi önemli besin değerleri sayesinde kan dolaşımının düzenlenmesi, deri dokusunun gelişimi, merkezi sinir sisteminin güçlenmesi sağlanır.

Malt içeceği annenin sıvı ihtiyacında ayrıca enerji ve diğer besin ihtiyaçlarının karşılanmasında tavsiye edilmektedir.

Promalt, içeriğinde yer alan vitaminler, mineraller ve malt ile annelerin emzirme dönemi beslenmesine destek olur.

Soğuk içilmesi önerilmektedir.

İçindekiler: Niasin (B3)-2.7 mg, Pantoteknik asit (B5)-0.9 mg

Ayrıca şekersiz (stevialı) olan ürünü de vardır.

Yorumlar: Ürünü kullanan hemen hemen herkes süt yapımını gerçekten çok fazla arttırdığını söylemiştir.

  • Mom’s Tea (Emziren Anneler İçin Bitki Çayı)

İçindekiler: Şeker, Ebegümeci (hibiscus flower), Mine çiçeği, Isırgan Otu (Nettle), Çemen Otu (Fenugreek), Frenk Kimyonu (Caraway), Roybos (Rooibos), Vitamin C, Rezene Yağı

C Vitamini İçerir. Moms Tea Emziren Annelerin Günlük C Vitamini ihtiyacının 2/4’ünü tek başına karşılar.

200 ml su için (bir su bardağı) tepeleme iki tatlı kaşığı (9 g) MOMS Tea ilave edilerek karıştırılır ve isteğe bağlı olarak sıcak, ılık veya soğuk tüketilir. Günde 3-4 defa tüketilmesi ve annenin emzirdiği sürece (Laktasyon dönemi boyunca) düzenli olarak kullanılması önerilir.

Yorumlar: Humana Still-Tee’den daha fazla etkili olduğu söylenmiştir. İçiminin hafif ve tadının diğer süt arttırıcı çaylara göre daha iyi olduğu bildirilmiştir.

  • Galactago Bitkisel Damla

Emziren Anneler İçin Bitkisel Gıda takviyesi Damla Formu sayesinde kolayca hazırlanabilen Galactago damlanın anne sütünü arttırmaya katkı sağlayıcı etkisi, 24-48 saat içinde görülür. C vitamini ilaveli olduğu için annenin günlük C vitamini ihtiyacının yüzde 72’sini karşılayan Galactago damla, düşük kalorili olması nedeniyle de, anneler için doğumun ardından kilo endişesi yaşamadan anne sütünü arttırmaya yardımcı olur.

İçerik: Rooibos (Kızılçay) Ekstratı, Rezene Ekstratı, Mine çiçeği Ekstratı, Hayıt Ekstratı, Keçi Sedef Otu Ekstratı, Arpa Ekstratı, Çemenotu Ekstratı, Betaglucan, C Vitamini

Kullanım Şekli: Günde 3 defa 1 su bardağı su, meyve suyu veya süt içerisine 15 damla damlatılıp kullanılması tavsiye edilir.

Yorumlar: Kullanıcıların büyük çoğunluğu ürünün anne sütü arttırıcı etkisi olduğunu belirtmiştir.

  • Mothersmart Milxwell Pastil4

Arpa maltı, ısırgan esktresi, keçi sedefotu ekstratı ve anason yağı laktasyon döneminde süt verimini arttırmaya yardımcı olur. Çemen otu tohumu içerisinde bulunan yapılar süt üretilmesini çoğaltan hormonların sentezini arttırır. %50 müsilaj içerir, bu da anne sütünü arttırır. Rezene yağı sayesinde sindirimi kolaydır. Karanfil yağıyla antienflmatuar etkiye sahiptir. Roybos ekstratının etkisiyle kolik bebekleri rahatlatır. Tarçın ve vanilya ile aroma verilmiş, stevia ile tatlandırılmış, yumuşak tat ve kokusuyla süt arttırmaya yardımcı pastil.

Yorumlar: Kullanıcılar genellikle ürünün süt arttırıcı etkisini belirtmiştir. Ayrıca kullanım pratikliği, kokusunun ve tadının da güzel olması yorumlarda sıkça belirtilmiştir.

  • Humana Still Tee

Anne sütünü artırmak için özel olarak formüle edilen Humana Still Tee emzirme sürecinde süt miktarını çoğaltır. Yapılan klinik çalışmalar sonrasında Humana Still Tee kullanan annelerin sütlerinin, kullanmayanlara oranla iki kart arttığı gözlenmiştir. Keçi sedefotu, rezene, limon otu, çemen otu gibi galaktogog özellikli bitkilerden üretilmiştir. Süt miktarını arttırmak için düzenli kullanılması gerekmektedir. Anne sütü bileşenlerini kuvvetlendirerek bebeklerin büyümesine katkı sağlar. Doğumdan hemen sonra kullanılması gaz oluşumunu azaltır ve uterusun eski haline dönmesine yardımcı olur. Düşük kalorili ve %100 bitkiseldir, katkı maddesi içermez.

İçindekiler: Sukroz, maltodekstrin, bambya çiçeği ekstresi, vitamin c, ahududu yaprağı ekstresi, limon otu ekstresi, rezene ekstresi, roybosekstresi, çemen otu ekstresi, keçisedef otu ekstresi, rezene yağı.

200 ml su için (bir su bardağı) tepeleme iki tatlı kaşığı (9 g) MOMS Tea ilave edilerek karıştırılır ve isteğe bağlı olarak sıcak, ılık veya soğuk tüketilir. Günde 3-4 su bardağı tüketilmesi önerilir.

Yorumlar: Ürünü kullananlar çoğunlukla süt arttırıcı etkisini gördüğünü söylemiştir.

 

  • Bestlak Damla

İçerik: Rooibos ekstresi, Rezene ekstresi, Mine çiçeği ekstresi, Hayıt meyvesi ekstresi, Keçi sedef otu ekstresi, Arpa meyvesi ekstresi, Çemen tohumu ekstresi, Melisa ekstresi

Tavsiye edilen günlük porsiyon miktarı, günde 3 defa 20 şer damladır.

Yorumlar: Ürünün kullanıcıları 2 ile 7 gün içerisinde anne sütünde artış görüldüğünü söylemiştir.

 

  • VitaMalt Classic

Emzirme döneminde güvenle kullanabileceğiniz Vitamalt 330 ml Anne Sütü Arttırıcı Malt İçeceği zengin içeriği ile süt seviyesinin artmasına yardımcı olur. Sütü yetersiz olan annelerin emzirme dönemi boyunca salgıladıkları süt miktarını arttırır, ayrıca emzirme döneminde artan sıvı, besin ve enerji ihtiyacını giderir. Vitamalt antioksidanlar içerir, vücuda tamamen doğal kaynaklı B-Vitamin kompleksi sağlar. Herhangi kesinleşmiş bir dozajı olmamasına rağmen, yetişkinlerin günde 1kutu, içmesi tavsiye edilir.

Yorumlar: Ürünün anne sütü arttırıcı etkisi olduğu ve tadının pekmez gibi olduğu bildirilmiştir.

 

  • Vita Mom’s (Vitaminli Sıvı İçecek)

Emziren anneler için Kalsiyum ve Magnezyum kaynağı olan VİTAMOM’S; kaybedilen kalsiyum, magnezyum ve sıvı ihtiyacınızı giderirken; içerdiği Muz-Elma-Çilek sayesinde kaybettiğiniz enerjinizi geri kazanmanızı sağlar.

İçindekiler: Su, Glukoz-Fruktoz Şurubu, Meyve suyu&Püre konsantreleri (limon-mango-portakal), Kalsiyum laktat, Magnezyum karbonat, Aroma vericiler, Antioksidan(Askorbik asit), Tatlandırıcı (Steviol Glukozitler), Vitaminler (Vitamin C, Niasin, Pantotenik asit, Vitamin B6, Folik asit, Vitamin B12) Meyve oranı min. %10 ‘dur.

 

  • Hipp Hatal Still-Tee

Emziren anneler için anasonlu, rezeneli, ısırgan otlu ve kimyonlu bitki çayı.

İçindekiler: Melisa ekstraktı, dogal limon otu aroması, ısırgan otu ekstraktı, frenk kimyonu ekstraktı, anason ekstraktı, rezene ekstraktı, keçi sedef otu ekstraktı.

200 ml su için (bir su bardağı) tepeleme iki tatlı kaşığı (9 g) MOMS Tea ilave edilerek karıştırılır ve isteğe bağlı olarak sıcak, ılık veya soğuk tüketilir. Günde 2-3 su bardağı tüketilmesi önerilir.

Yorumlar: Ürünü kullanan kişiler genellikle bir etkisi olmadığını ve sütlerinin artmadığını belirtmiş.

 

Bahçeşehir Zayıflama Merkezi olarak ‘ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRAN ÜRÜNLER?’ sorusunun yanıtına yönelik hazırladığımız blog yazısının sonuna geldik. Umarız sizler için faydalı ve bilgilendirici bir içerik olmuştur. İstanbul diyetisyen arayışınızda yanınızda olduğumuzu hatırlatmak ister, herhangi bir sorunuz olması durumunda bizlerle iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz.