ANNE SÜTÜ ÇÖLYAK HASTALIĞINA KARŞI KORUYUCUDUR

 Anne sütü bebekler için ilk 6 ay temel besin kaynağıdır ve 2 yaşa kadar mümkün olduğu kadar annelerin emzirmeleri bebeklerinin ilerleyen dönemde yaşayacağı birçok sağlık şikayetlerine karşı koruyucu mucizevi bir besindir.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki anne sütüyle beslenmeyip erken dönemde inek sütüyle tanışan çocuklarda çölyak görülme riski çok daha fazla. Bu sebeple bebeklerin ilk 6 ay mutlaka sadece anne sütüyle beslenmeleri, 1 yaşına kadar da kesinlikle inek sütü içmemeleri gerekiyor. Anne sütü çölyak hastalığına karşı da koruyucu özelliktedir. Çölyak hastalığına yakalanma ihtimalini düşürmek için ilk 6 ay anne sütü vermek, tamamlayıcı beslenmede glutenli ürünlere 6.ayda başlamak ve ilk tahıl ürünü olarak pirinç vermek gerekiyor . Bu sayede çocuklarda çölyak hastalığına karşı çok iyi bir bağışıklık sistemi oluşabiliyor.

Sağlıklı bebekler için bebeğinizi anne sütünden mahrum bırakmayın .

Biz Merve Diyet Zayıflama Merkezi olarak İstanbul ve İstanbul diyetisyen arayışı içerisinde olanların yanındayız. Bizlere danışmak istediğiniz herhangi bir konu olursa 0543 214 88 08 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz.