Akupunktur ile Zayıflanır Mı?

Günümüzün en önemli problemlerinden biri olan şişmanlık ve obezitenin çok çeşitli nedenleri olmakla birlikte diyetisyenler bu tip durumlarda temel olarak yeme alışkanlıklarını değiştirmeyi ve hayatınızı diyet ve egzersiz sarmalı içerisinde daha hareketli bir hale getirmenizi tavsiye ederler. Şişmanlamanın en önemli nedenlerinden biri olan, psikolojiyi tersine çevirmek yani yeme alışkanlıklarını değiştirmek her birey için söylendiği kadar kolay olmamaktadır. Bu nedenle de ilk olarak çok eski çağlardan beri Çin’de uygulanan ve olumlu etkisi kanıtlanmış akupunktur yardımı gündeme gelmekte ve akupunktur ile zayıflama imkânı aranmaya başlanmaktadır.

Akupunktur ile Zayıflama Nasıl Uygulanır?

Akupunktur uygulaması, zayıflama yöntemleri arasında psikolojiyi değiştirmeye yönelik geniş bir uygulama alanı bulmuştur. Göbek eritme ya da zayıflamak isteyen bireyler, diyet yapmaya başladıktan bir müddet sonra yorgunluk, halsizlik, mutsuzluk, baş ağrısı, el ve ayaklarda titreme hali, yoğun bir stres ve sinirlilik gibi durumlara maruz kalırlar. İşte akupunktur da bu negatif duyguların giderilmesine yardımcı olarak kişilerin diyetten vazgeçmelerini önler ve bu kişilerin yeme alışkanlıklarının düzene girmesine destek olur.

Akupunkturun Zayıflamadaki Psikolojik Destekleri Nelerdir?

Akupunktur uygulandığı kişilerde, beyindeki mutluluk hormonu da denilen seratonin seviyesini arttırır ve bu sayede iştah ile acıkma hissini azaltır. Kulaktan uygulanan akupunktur tedavisi, mide ve bağırsaklara kadar bulunan sinir uçlarını uyararak mide asidini azaltır. Bu sayede de mide yanmasını ve ekşimesini engeller.  İnsana katığı enerji sayesinde diyet nedeni ile oluşabilecek halsizlik ve bitkinlik durumlarını ortadan kaldırır. Zayıflamada önemli etkenlerden biri olan metabolizma hızını arttırarak, daha kolay ve hızlı kilo verilmesinin önünü açar. Akupunktur ile vücutta artacak olan endorfin ve seratonin hormonlarının miktarı, kişinin huzuru ve olumlu psikolojisi için çok önemlidir. Stresten uzak ve huzurlu bir diyet sürecinin sağlanmasına destek olur.

Akupunktur Tedavisi ile ayda 4 ila 8 kilo arası vermek mümkün olup, daha hızlı ve aşırı kilo kaybı da pek uygun bir hareket tarzı değildir. Akupunkturun yan etkisi olmasa da daha doğru ve profesyonel uygulamalar için Merve Diyet yetkili personeli ile görüşerek destek alabilirsiniz. Akupunktur ile zayıflama programını uyguladığımız Halkalı diyetisyen arayışında olan danışanlarımızın yorumlarını sitemizden takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.